Pontot szerzett az RKC felnőtt női csapata

Idegenben lépett pályára a női NBII bajnokságban a nagyatádi kézilabda csapat.

Szekszárdra látogatott a másodosztály aktuális bajnoki fordulójában a Nagyatádi RKC SE női kerete. A Szekszárdi Fekete Gólyák Kézilabda Club örök riválisa a nagyatádiaknak, ehhez méltó volt a mostani összecsapás is. A két fél hasonló erőbedobással kezdte a mérkőzést, de az első félidő közepére a hazaik vették át a vezetést 3 góllal. A nagyatádi lányok mindent bevetve végül döntetlenre hozták a félidőt, 15-15-ös eredménnyel mentek el a pihenőre. A második játékrészben végig kiegyenlített volt a két csapat egymás elleni teljesítménye, ami a végeredményben is kimutatkozott, hiszen 29-29 lett a végeredménye az izgalmas találkozónak; a nagyatádiak haza tudtak hozni 1 bajnoki pontot a szekszárdi Városi Sport és Szabadidőközpontból.

Szekszárdi FGKC – Nagyatádi RKC SE
29-29 (félidő:15-15)

Péter Zsolt vezetőedző a következőket mondta el a mérkőzésről: „Nagyon megfogyatkozott kerettel tudtunk elutazni Szekszárdra. Iskolai elfoglaltságok és betegség miatt több kulcsjátékosunk hiányzott. Ezekkel a hátráltató körülményekkel kellett megküzdenünk, de a lányok derekasan helytálltak. Nagyon nagy elszántsággal játszottak, szívüket-lelküket kitették a pályára és a legfontosabb, hogy fegyelmezetten kézilabdáztak. Akkor sem volt kétségbe esés mikor a hazaiak három gólos előnyre tettek szert. Mindig meg tudtunk újulni, szép kidolgozott helyzetekből ötletes gólokat szereztünk. Védekezésben ha elcsúsztunk akkor a kapusunkra minden pozícióból számíthattunk. Gratulálok a lányoknak csapatként és egyénileg is jó teljesítményt nyújtottak!”

(Fotók: Nagyatádi RKC SE facebook oldal)