Harcos Zoltán emlékére rendeztek judo versenyt Nagyatádon

A regionális megmérettetésen kétszáznál is több judoka lépett tatamira szombaton a Városi Sportcsarnokban Nagyatádon.

Nagykanizsáról, Barcsról, Pécsről, Somogyszobról, de még Budapestről is érkeztek versenyzők a második alkalommal megrendezett Harcos Zoltán Emlékversenyre Nagyatádra. Nézzék meg videós összeállításunk.

A nagyatádi judosport meghatározó alakja, a Nagyatádi Judo Club egykori edzőjének tiszteletére második alkalommal rendeztek versenyt városunkban.

Harcos Zoltán, a Nagyatádi Judo Club egykori vezetőedzője 1958. október 4-én Nagyatádon született. A somogyi városban 1974-ben indult útjára a judo, Zoltán is ekkor ismerkedett meg a sportággal, ami örökre rabul ejtette. Edzői Bukovics János és Orsó László voltak.

1978-ban igazolt a Kaposvári Dózsához, ahol Kovács Ferenc lett a mestere. Szorgalmával és akaratával, illetve országos bajnoki bronzérmével hívta fel magára a figyelmet. 1982-ben Kaposvárról Budapestre, az Újpesti Dózsához került, válogatott kerettag lett, többször volt dobogós, illetve pontszerző az országos bajnokságokon.

Sorozatos sérülései miatt azonban 1987-ben visszaköltözött Nagyatádra, ahol aktív szerepet vállalt a judo sportágban. Nagyatádon rengeteg gyerekkel ismertette és szeretette meg a küzdősportot, melyet ő is annyira szeretett. Legerdményesebb tanítványa Domonkos Bernadett, akivel Somogy megy első felnőtt magyar bajnoki címét szereztek meg. Számtalan magyar bajnokot nevelt fel, a legismertebbek Sipos Babett és Tóth Tibor. Világ- és Európa-bajnokságokon pedig két tanítványa, Kozma Ákos és Boros Bence is megfordulhatott a tatamin.

A kiválóságra egy perces néma csenddel emlékeztek a jelenlévők, a kétszáznál is több versenyző, az edzők, családtagok, nézők és Szigeti Anna, az edző özvegye.

Judokákkal telt meg a Nagyatádi Városi Sportcsarnok küzdőtere

Ezt követően Dr. Ludas László polgármester elmondta, hogy látszik: a szervezők valódi hagyományt akarnak teremteni, és őszintén tisztelik Harcos Zoltánt, és ennek a versenynek az évenkénti megszervezése hivatott megőrizni a nagyszerű sportember emlékét.

A nemzetközi- és országos bírói vizsgákkal rendelkező bírák bemutatása után Botka Gábor a verseny elnöke ismertette a szabályokat, majd megkezdődtek a küzdelmek a tatamikon. Több korosztály, a Diák A-B-C, a serdülők, az ifjúsági versenyzők és a felnőttek is harcba szálltak az érmekért.

Az eredményekről a későbbiekben beszámolunk.

(Fotó: Ormai Bálint)

Megosztás