Elfogadható ár, jó víz, kedves emberek
Ezért szeretnek a Nagyatádi Gyógyfürdőbe járni, mondták ma a Bakonyból érkezett vendégek. Nem luxus, de minden megvan, ami az egyszerű embernek kell, összegezte egyikük.
A 4 fokos februári délelőttben elkel a kapucni, permetez a hideg eső, a parkon át jólesik belépni a fürdő melegébe. A fogadó helyiségben hárman várnak a doktornőre, egyikük éppen időpontot egyeztet a fürdő fehér köpenyes munkatársával.
– Holnap reggel 8.50-re tudom beírni a masszázsra, megfelel? – kérdi a recepciós.
A vendég – akár a többi várakozó – fizioterápiára érkezett. Van itt iszappakolás, súly- és szénsavas fürdő, víz alatti sugármasszázs és csoportos gyógytorna, valamint gyógyvizes medence az említett gyógymasszázson kívül. Ezeket az erre jogosult orvosok írhatják fel, legfeljebb évi kétszer 15 alkalmat támogat az egészségbiztosító. Nyugdíjasok és dolgozók egyaránt igénybe veszik a legfeljebb napi négy kezelést. (Az orvosi vizsgálatra egyébként a 82/504-161-es telefonszámon lehet időpontot kérni a fürdőben.)
– A fizioterápia kapacitásának a kihasználtsága 80-85 százalékos, ez azt jelenti, hogy naponta 40-45-en veszik fel a kezeléseket, a többiek a fürdő miatt jönnek. Az év első két hónapjában 2-2 ezer belépőt váltottak nálunk, nagyjából ugyanannyit, mint a pandémia előtt, 2019. hasonló időszakában. A kezelésre érkezők viszont csak feleannyian vannak, mint akkor – nézi át a forgalmi adatokat Kolics Tamás igazgató. – A belépők 25 százaléka nyugdíjas, 40 százaléka valamilyen bérlettel érkezik, és 10-12 százalék a külföldiek aránya, fele német, fele horvát.
A büféasztaloknál és a folyosón is többen beszélgetnek. József Bélavárról érkezett, azt mondja, a 90-es évek óta jár a fürdőbe, itt jó a társaság. Lajos Nagykanizsáról jött, főleg a fájós térdei miatt jár ide.
– Kéthetente jövök, ez a víz nagyon jót tesz. Beszélgettem már az ország legkülönbözőbb részéről jött emberrel, mindenki dicsérte, azt mondták, Hajdúszoboszlótól Sárvárig itt a legjobb a víz. És itt mindenki udvarias – teszi hozzá.
– És ilyen mosolygós a gyógytornász – jegyzi meg József az éppen elhaladó és odaköszönő munkatárs láttán.
Egy nagyobb csoport is itt tölti a délelőttöt, derül ki, őket a Bakony öt településéről szervezi össze valaki.
– Ötödik éve járok ide, a kezelések és a víz miatt jövünk, a Solarban van a szállásunk, teljesen megfelel az ellátás, és nagyon jó a társaság – mondja Ibolya Bodajkról.
– Én már tíz éve minden februárban jövök a csoporttal, a reggeli után itt vagyunk a fürdőben délután kettőig, aztán visszamegyünk a hotelbe, a délutáni szieszta után pedig minden nap van program: kvízjáték, teke, zenés este vagy kincskereső a városban, este vacsora – sorolja Zsuzsa Pápáról.
A csoport februárban, a farsangi időszakban szokott érkezni, mindig rendeznek számukra álarcos bulit is. A fürdővel elégedettek, bár, jegyzik meg ketten is, megérdemelne már egy kis fejlesztést.
– Nem luxus ez, de minden megvan, ami az egyszerű embernek kell: elfogadható az ár, forró a víz, jók a tornák, az iszap, finom az étel – elegyedik velünk szóba Pista, aki így mutatkozik be, és nyugdíjazása előtt bányászként dolgozott. – Megtehetem, hogy évente kétszer-háromszor is eljövök, szeretem a kedves embereket, és itt engem családtagként fogadnak.
A Hotel Solarban kizárólag a csoport kedvéért fűtöttek be légkondival néhány szobát, egyébként április 28-án nyitnak. Bizakodóak, májusra már szépen töltődnek a foglalások, onnantól kezdve a fürdő is több vendégre számít.