Eladó a nagyatádi cérnagyár épülete
Eladóvá vált a nagyatádi cérnagyár épülete, egy ingatlanportálon bukkant fel a hirdetés, amelyben ipari telekként kívánják értékesíteni a 60 ezer négyzetméteres területet.
1487,05 millió forintért árulja a tulajdonosa a cérnagyár épületét, azaz csaknem másfélmilliárdot várnak az ingatlanhirdetés szerint. A gyár már hosszú ideje nem végez termelőtevékenységet, a gépeket folyamatosan szerelték le, vitték el a területről, mára már nem maradt szinte semmi az épületben.
A dolgozók – akiknek a létszáma folyamatosan csökkent az elmúlt hónapokban – többször nem kapták meg időben a fizetésüket, vannak, akiknek még most is tartoznak. Érdemi munkát már gyakorlatilag senki nem végez, a megmaradt munkavállalók már novemberben is pakolgattak, leltároztak, ahogy a szakszervezeti titkár, Markó Róbert fogalmazott korábban.
A térségben sok család megélhetése függött a több mint százéves üzemtől, illetve a városnak is jelentős érvágás az, hogy nem folytatódik a termelés: jelentős iparűzési adó bevételtől esik el az önkormányzat, amennyiben a tulajdonos nem talál vevőt a területre, aki nem kezd valamilyen tevékenységbe.
A kérdéseinket elküldtük a MEZ Crafts Hungary Kft.-nek, ha válaszolnak, megírjuk.
(Kiemelt kép: zenga.hu)