A Prológ gáláján adtak át Pro Communitatis díjakat
Fábián Viktóriának, a kulturális központ fáradhatatlan munkatársának és Huszics Klárának, a Mozgáskorlátozottak Somogy Vármegyei Egyesülete nagyatádi vezetőjének ítélte a Pro Communitatis Nagyatád díjat az alapítvány kuratóriuma. Az elismerést hagyományosan azok kapják, akik hosszú ideje, önzetlenül tesznek Nagyatádért, a nagyatádi közösségért.
Szerdán a kulturális központban tartották a Prológ Nagyatád Alapítvány gálaestjét, ahol az alapítvány kuratóriuma – Pallai Lászlóné, Németh Csaba és Ormai István – átadta a Pro Communitatis Nagyatád díjakat, illetve számos helyi közreműködő segítségével gálaműsort láthatott a közönség.
A Prológ olyan bevezetés, kezdet, aminek folytatása, kibontakozása és kiteljesedése van.
Csordás Lili, a zeneiskola növendékének zongorajátéka előzte meg a köszöntőt, valamint a díjak átadását.
– 2015-ben alakult meg ez az alapítvány, és azóta kulturális és művészeti, sporteseményeket támogatunk, helyi értékek megőrzését, bemutatását szolgálja a tevékenységünk. Nagyatádi tehetségeknek a kibontakozásához járulunk hozzá. Mindezt tesszük a nagylelkű támogatók, adományozók jóvoltából – foglalta össze az alapítvány célját Ormai István elnök.
Az alapítvány által idén végzett tevékenységéről elmondta: a műemlék Szent Rókus kápolna felújításához járultak hozzá, a bodvicai templom előtt a Szentháromság szobor rekonstruálását, helyreállítását támogatták, továbbá 30 emlékfát ültettek, és volt egy nagyon fontos együttműködés a várossal: a dohánybeváltó épületének rendbe- és látogathatóvá tétele és egyben Ország László képzőművész kiállításának megrendezése. Ezeken túl a Prológ kiadta Hortobágyi Ferenc, városunk díszpolgárának Csapszegek a láncban című könyvét.
– Valamennyien, akik itt vannak tudják, hogy milyen fontos számunkra Nagyatád. Van egy nagyon fontos dokumentum, Mátyás király 1475-ben bocsátott ki egy olyan oklevelet, amelyben vásártartási jogot adott akkor Atádként nevezett településünknek. Ez a várossá válás, település megerősödésének az időpontja, és hogyha ezt összevetjük 2025-tel, akkor ez 550 év. Ez egy igazán szép, egy nagyszerű nagyatádi esemény lenne, felmutatni ezt az értéket, és egy kicsit a lokálpatriotizmusunkat, a Nagyatádhoz való tartozásunkat erősíteni – vázolta az alapítvány jövőbeli terveit Ormai István.
Ketten kaptak Pro Communitatis Nagyatád díjat
Fábián Viktória, a kulturális központ szíve és lelke, fáradhatatlan munkatársa azon kevesek egyike, aki nélkül szinte elképzelhetetlen egy rendezvény Nagyatádon, és nemcsak a jelenlétének, hanem a háttérben végzett tevékenységének köszönhetően is.
A méltatásban elhangzott: Több mint másfél évtizede fontos és meghatározó szervezője, résztvevője Nagyatád kulturális közösségi életének. A Nagyatádi Városi Televízió szerkesztő-riportereként mindig mindenhol ott volt, ahol a nagyatádiak számára fontos esemény történt, ahol közösségi programot tartottak. Később a Nagyatádi Kulturális Központban folytatta munkáját. Városunk közösségi művelődési programjait szervezi. Szerepvállalásával hozzájárul ahhoz, hogy ezek a tevékenységek sokszínűek, gazdagok, élményt adóak legyenek városunkban. […] Kezdeményező, mindig megújuló tevékenységgel érdemben hozzájárul ahhoz, hogy a nagyatádiak igényeinek megfelelő, érdekes és színvonalas művészeti, kulturális programok, közösségi események legyenek városunkban. A civil szervezetek, klubok tevékenységét is segíti, akik mindig mindenben számíthatnak rá, bizalommal fordulhatnak hozzá. Hozzáértésével, segítőkész és kedves személyiségével mindig megtalálja a jó megoldásokat. A munkája során tanúsított együttműködése és segítőkészsége példaértékű.
Huszics Klára mindig kezdeményezett, szervezett valami olyat, ami a társainak, másoknak szép és jó programot, élményt adott. Derűlátó, optimista életfelfogását a társadalmi szerepvállalásában is érvényesítette. Közösségi tevékenysége akkor teljesedett ki, amikor a Mozgáskorlátozottak Somogy Vármegyei Egyesülete Nagyatádi szervezete elnökévé választották. Annak tudatában vállalta el ezt a feladatot, hogy ezzel felelősséget vállal magára, közösségért, sorstársaiért. Az elmúlt évtized alatt eleget tett ennek, megfelelt társai bizalmának. Közösségének programjait, szervezeti életét nagy üggyel, szeretettel, elkötelezettséggel és előrelátó gondoskodással szervezte. A sajátos élethelyzetben lévő sorstársainak érdekképviseletét, ügyeit eredményesen intézte, ugyanakkor segítői véve kiváló élményszerű, igazi közösségépítő szabadidős programokat szerveztek. A mozgáskorlátozottak nagyatádi szervezete városunk fontos szerepet betöltő, folyamatos közösségi életet élő, erős és aktív civil szervezete lett. Támaszt adó, befogadó közösség a nagyatádi mozgáskorlátozottak számára. Következetes, kitartó vezetői munkája eredményeként a Mozgáskorlátozottak Somogy megyei Egyesülete Nagyatádi szervezete olyan cselekvőképes közösséggé vált, hogy több vármegyei rendezvénynek is házigazdái lehettek.
A díjak átadása után László Abigél és László Menyhért ültek zongorához. A zeneiskola növendékeit Ágh Lászlóné Horváth Petronella készítette fel.
Része az egésznek és része az egész.
Végül egy dramaturgiailag jól felépített előadást láthatott a közönség Tamás Bettina, Kozics Nikoletta, Rengel Tamás, Fejér Zoltán György, Ormai Bálint, az Acoustic Classroom és a Sosemvolt Zenekar, illetve Ormai István közreműködésével.
A műsorban versek, versrészletek, dalok hangzottak el, a képernyőkön pedig csaknem félezer kép futott Nagyatádról, a nagyatádiakról, a város kulturális életéről és a korábbi polgármester harminc évéről.
(Fotók: Huszár Endre)