Nagyatádi kisfilmet díjaztak Szegeden
Első helyezést ért el a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság pályázatán a nagyatádi diákok M.E.G.O.L.D.Á.S című kisfilmje, mely a közösségi médiában történő túlzott információmegosztás veszélyeire hívja fel a figyelmet. A rövid videót Boti Lóránt, Márkus Marcell és Rengel Tamás készítette.
A média, illetve a színészet, előadóművészet terén érdeklődöm igazán, így az újságírást és a különböző szerepléseket is aktívan végzem, ezek a tevékenységek kezdetük óta töretlenül, nagy lelkesedéssel tartanak. Igyekszem fejlődni az említettekben, aktívan próbálok részt venni ezekben a folyamatokban. Nagyon szeretem azokat a témákat, amikkel lehet hatni a befogadóra, érzéseire, gondolataira, legyen az egy cikk, vagy éppen egy szerep. – mondta Rengel Tamás az Atádhírnek.
A túlzott információmegosztás a közösségi média elterjedése óta egyre nagyobb problémát jelent. A nem megfelelő jelszóválasztás mellett azzal is veszélybe sodorhatjuk magunkat, hogyha folyamatosan megosztjuk a helyadatainkat ismerőseinkkel, barátainkkal, hiszen nem tudhatjuk, hogy az ismerősök közül kinek a fiókját törték fel rosszakarók, vagy ki az, aki valaki másnak adta ki magát akkor, amikor ismerősnek jelölt minket.
Érdemes áttekinteni, hogy a telefonunkon mely alkalmazások férnek hozzá a tartózkodási helyünkhöz, illetve milyen rendszerességgel. Manapság már lehetőség van arra, hogy szabályozzuk, mikor szerez hozzáférést az adott alkalmazás ehhez az érzékeny információhoz. A legtöbb program esetében elegendő, hogyha csak az alkalmazás használata közben fér hozzá a tartózkodási helyünkhöz. Sok esetben valójában nincs is szükség arra, hogy hozzáférést adjunk ehhez az információhoz, ezért érdemes átgondolni, hogy valóban indokolt-e a tartózkodási hely elérésének engedélyezése, és ha arra jutunk, hogy nem, nyugodtan utasítsuk el ezt a kérést.