“Fontos, hogy megtaláljuk a közös pontokat, a közös értékeket, a közös nevezőt”

A politikának és a kormányzásnak a fő küldetése a közjó szolgálata – mondta Ormai István az ünnepi beszédében.  Sándor László plébános megáldotta az új kenyeret.

Ma reggel 9 órakor kezdődött a városi ünnepség Nagyatádon – immár negyedszázada -,  Szent István szobránál, ahol többek között Dr. Trefeli Katalin a vármegyei kormányhivatal helyi járási hivatalának vezetője, valamint Dr. Gara István, Dr. Herr Gyula és Hortobágyi Ferenc, Nagyatád díszpolgárai is részt vettek.

A közösen elénekelt Himnuszt követően Ormai István tartott ünnepi beszédet.

– Azért mondhatjuk ki a szót, hogy Magyarország, mert akkor, ott, a magyar történelem évezredes távolában élt egy férfi, aki megszervezte, létrehozta, megalapította a magyar államot, a magyar királyságot, Magyarországot. Szent István király egy erős, európai Magyarországot teremtetett. Ezért is van az, hogy úgy tekintünk rá, mint a kezdőpontra, a sarokkőre, a kristálytiszta igazságra, a rendíthetetlenségre és a biztosra.

Elmondta: Azért is fontos ez, mert a világ változik, minden változik körülöttünk, kellenek azok a biztos pontok, amelyek összetartanak, összefognak, együvé hoznak bennünket. Ma, Magyarországon kibékíthetetlen politikai szembenállás tapasztalható. A társadalmat feszültségek, konfliktusok feszítik, nincsenek meg azok – a nemzetünk szempontjából fontos – célok amelyek közmegegyezésen alapulva hosszú távon szolgálhatnák a magyar nemzetet. Ebben a helyzetben nagy fontossága van annak, hogy megtaláljuk a közös pontokat, a közös értékekeket, a közös nevezőt. 

Szembe kell néznünk korunk kihívásaival, és ezekre jó válaszokat kell adnunk. Az állam a kereteit adja meg a politikának és a kormányzásnak. A politikának és a kormányzásnak a fő küldetése a közjó szolgálata. Azt kell megvizsgálni, megítélni ez hogyan valósul meg. A hiánya abban van ma, hogy a biztos, nyugodt megélhetés, a társadalmi felemelkedése lehetősége, az alapvető életfeltételek egyre távolabb kerülnek egyre több embertől.

A beszédet követően Sándor László plébános áldotta meg az új kenyeret.

– Alighanem a legmaradandóbb érték és örökség, ami Szent Istvántól ránk hagyományozódott, az a szó és a tett, a gondolat és a cselekedet egysége. Számunkra, magyarok számára az új kenyér valahol kifejezi a szó és a tett, a gondolat és a cselekedet egységét – fogalmazott az áldást megelőzően.

A beszédek után ünnepi műsort hallgathattak meg a nagyatádiak, majd a városi ünnepség zárásaként Dr. Gara István, városunk díszpolgára szegte meg az ünnepi kenyeret, és az önkormányzat, valamint a helyi szervezetek képviselői helyezték el a megemlékezés koszorúit a szobor talapzatánál.

(Fotók: Ormai Bálint)

Megosztás