35 év sporttörténelem képekben – elkezdődött az eXtremeMan hét programsorozata!

Szerda este nagyatádi „sétára” hívták meg a sportkedvelőket a hosszútávú triatlon szervezői. Elsőként a dohánybeváltóban berendezett galériát tekintették meg, majd pedig a Solar Hotelben az eXtremeMan 35 éves történetének fotókiállítását. Az est a szokásos „Lehet még egy kör?” futókihívással zárult.

Közeledik – ahogy mondani szokás a magyar triatlonos köznyelvben – az év leghosszabb napja, az eXtremeMan Nagyatád hosszútávú triatlonverseny. Az idei év azért is különleges a rendezvény történetében, mert a 35. jubileumát ünnepli a verseny.

Erre való tekintettel már szerdán megkezdődött az ehhez kapcsolódó programsorozat: szerda este három részes nagyatádi sétára invitálták meg a már városban tartózkodó triatlonistákat. A parkból kiindulva először elsétáltak a nagyatádi dohánybeváltóban berendezett tárlatot megtekinteni, ahol Ország László képzőművész alkotásai, valamint helytörténeti kiállítás tekinthető meg. Ezzel a szervezők egy kis kóstolót szerettek volna adni Nagyatád múltjából a résztvevőknek.

Ezt követően átsétáltak a Solar Hotelbe, melynek az eXtremeMan történetének szempontjából kiemelkedő szerepe van: ugyanis annak idején a legelső verseny eredményhirdetését itt tartották. Most a földszinti aula négy falára az elmúlt 35 év fontos pillanatainak emlékei kerültek fel fényképek formájában. Ugyancsak itt őrzik Magyarország egyetlen triatlon témájú szobrát, melyre minden évben felkerülnek az adott év női és férfi győzteseinek nevei.

A fotókiállítást a magyar triatlon hangja, a verseny műsorvezetője, Péter Attila nyitotta meg.

– Ez nem csak egy triatlonverseny, annál sokkal többet jelent: itt minden évben van szeretet, öröm, küzdelem, bánat – akárcsak a mindennapi életben. Sokkal több ez, mint egy sport, aki eljön Nagyatádra, nemcsak azért vesz részt a versenyen, mert tud, hanem mindenki beleteszi a szívét-lelkét – mondta a műsorvezető nyitóbeszédében.

A tárlaton és a sétán részt vett egy olasz különítmény is, akik közül többen rajthoz állnak a szombati versenyen. Ők valamennyien egy olyan szervezethez tartoznak, akik az autizmusra próbálják felhívni a figyelmet, az autizmussal küzdők megsegítésén fáradoznak.

Központi alakjuk, Valentino Gregoris is részt vett a tárlat megnyitóján, aki a korábbi években számos extrém teljesítménytúrát vitt véghez, ezzel is támogatva az autizmus ügyét. A különítmény tiszteletére egy külön „kék sarkot” rendeztek be a fotókiállításon, ahol egyebek között megvásárolhatók olyan kézműves termékek, melyeket autisták készítettek.

Az este a korábbi hónapokban több ízben megrendezett „Lehet még egy kör?” futókihívással zárult. A rendezvény lényege, hogy egyre rövidülő szintidőkkel kell újabb és újabb köröket lefutni a Széchényi parkban. Míg az első körre 10 perc áll rendelkezésre, addig az utolsóra már csak 2 és fél perc. A kihívást csaknem 30 résztvevő kezdte el, ám az utolsó körre már csak 6-an maradtak. Ez a kis futóverseny egy kellemes bemelegítő rendezvénye volt a következő napok sportkihívásainak. 

Megosztás